Účinky indické masáže hlavy na tělo a mysl

Účinky indické masáže hlavy na tělo a mysl

Co je indická masáž hlavy

Dnes bych rád hovořil o něčem, co mě uchvátilo a pomohlo mi odpočinout od stresu každodenního života. Mám na mysli indickou masáž hlavy, také známou jako champi. Samotný čin této masáže je velmi starodávnou indickou praxí, která pochází z Ayurvédy, což je zdravotnický systém, který se opírá o přírodní a holistické léčebné metody. Podle Ayurvedy je v hlavě více než tisíc energetických kanálů, a masáž hlavy pomáhá vyčistit tyto kanály od blokád a zlepšit průtok energie. Je to jakoby byste šli na velký třídenní jarní úklid svého domova, jenže to je váš dům... v hlavě.

Jak probíhá indická masáž hlavy

Indická masáž hlavy je de facto masáž celého horního těla - zahrnuje ramena, krk, hlavu a vlasy. Co mě ale nejdříve zarazilo, byla snadná dostupnost této procedury. Nemusíte se totiž objednat v drahém wellness centru, můžete si to udělat sami doma nebo požádat svého partnera či partnerku. Nedávno jsem to vyzkoušel na svém synovi Samuelovi po těžkém dni ve škole a on to miloval! Není nad to, když si můžete poskytnout takovou péči své rodině nebo přátelům.

Účinky indické masáže hlavy na tělo

Nyní se podívejme na to, jak indická masáž hlavy ovlivňuje naše tělo. Tato masáž má mnoho prospěšných účinků na naše tělo. Za prvé, pomáhá ulevit od napětí a bolesti v krku a ramenou. Kdo by to neznal, něco moc dlouho děláte a najednou to cítíte. Celý den sedím u počítače, píšu blogy, a věřte mi, někdy je ten krk tak ztuhlý, že ho cítím až do paty. Takže uvolnění od takových potíží? Ano prosím!

Účinky indické masáže hlavy na mysl

Není tajemstvím, že žijeme v době vysokého stresu, a já jako otec a bloger to vím moc dobře. Tady je ale ta krása indické masáže hlavy. Kromě tělesných benefitů masáž také pomáhá klidnit mysl a uvolnit se od stresu. Je skvělá pro zlepšení koncentrace, která je důležitá pro jakoukoliv činnost, ať už píšete blog, děláte účetnictví nebo učíte svého syna matematiku. Samuel mi poté, co jsem mu udělal tuto masáž, řekl, že se mu v noci lépe spí. A to je pro mě, jako otce, velmi cenná zpětná vazba.

Zlepšení kvality vlasů

A teď něco pro milovníky krásných vlasů. Máte rádi hebké, lesklé vlasy? No, údajně indická masáž hlavy zlepšuje kvalitu vlasů tím, že zvyšuje průtok krve do vlasových folikulů, což podporuje růst vlasů. Nehledě na to, že pokožka hlavy je po masáži krásně prokrvená a vlasy jsou po masáži olejem jednoduše krásné na dotek. To je snadný způsob, jak své vlasy zářit přirozeným leskem!

Kde se můžete nechat masírovat

Když jsem poprvé slyšel o indické masáži hlavy, tvrdil jsem si, že k tomu budu potřebovat profesionála. To ale není pravda. Ačkoli profesionální masér může pomoci s dosažením hlubší relaxace díky svým zkušenostem a znalostem, masáž hlavy může provádět kdokoli. Už jsem řekl, že jsem to vyzkoušel na Samuelovi, ale co můj příběh? Jednou jsem byl na rodinné oslavě a po vypití několika sklenek vína jsem nabídl masáže hlavy všem přítomným. Byla to legrace a lidi si to opravdu užili. Také nezáleží, kde jste. Můžete to dělat doma, v parku, na pláži... kdekoli, kde se budete cítit pohodlně.

Techniky indické masáže hlavy

Teď bychom se měli podívat na to, jak se indická masáž hlavy provádí. Existuje mnoho technik, ale já se držím těch základních, které jsem zvládl. První je kroužení prstů po hlavě, jemné tlakové body a stlačování pokožky hlavy. Také se zaměřuji na oblast za ušima, tam je hodně tlakových bodů. A pak je tu masáž vlasů. Věřte mi, když vám říkám, že to pociťujete v celém těle.

Indická masáž hlavy jako součást duchovní praxe

Závěrem bych chtěl připomenout, že indická masáž hlavy má své kořeny v duševním a duchovním zdraví. Je to skvělý způsob, jak se ponořit do sebe a spojit se s vysokou vibrací, kterou nám příroda nabízí. Když jsem začínal, myslel jsem, že to bude jen další způsob, jak ulevit od bolesti hlavy nebo napětí v krku. Ale jakmile jsem začal provádět masáže pravidelně, uvědomil jsem si, že to je mnohem více. Je to způsob, jak se spojit s tichem a mírem, které je uvnitř nás všech, a které v nás často zapomínáme. Takže když příště budete dělat Indickou masáž hlavy, nechte se unést tím, co cítíte, a nechte se ponořit do hlubokého klidu a pokoje, který vám Ayurveda a tento nádherný rituál nabízí.

lis, 18 2023