Reflexní masáž: Jak ji používat pro léčbu migrény

Reflexní masáž: Jak ji používat pro léčbu migrény

Proč zvolit reflexní masáž pro léčbu migrény

Migréna, tento nezvaný nepřítel. Víme, že mnozí z vás ji dobře znají a snaží se ji zvládnout různými způsoby. Jeden z nich je reflexní masáž. Reflexní masáž má hluboké kořeny v historii a tradičních léčebných metodách. Její původ nalezneme v starověké Číně a je součástí tradiční čínské medicíny. A možná si říkáte proč bych měl zvolit právě tuto metodu? Buďte s námi a přečtěte si o přínosech této starodávné metody léčby.

O čem reflexní masáž je

Reflexní masáž je specifická technika masáže, která se zaměřuje na reflexní body na našem těle. Tyto body jsou spojeny s konkrétními orgány a částmi našeho těla. Manipulací těchto bodů je možné ovlivnit funkci těchto orgánů a zmírnit tak různé zdravotní problémy, včetně migrény. Každý z nás má na těle najít přes 7000 těchto bodů. Fascinující, že?

Jak reflexní masáž funguje

Při reflexní masáži se používá tlak a masáž reflexních bodů na těle pacienta. Tím dochází k uvolnění blokované energie a k obnovení rovnováhy v těle. Teorie tvrdí, že migrény jsou způsobeny blokádami v těle a reflexní masáž tyto blokády odstraní. A představte si, že tak můžete přispět k vaší vlastní regeneraci. Je to jako mít super schopnost, kterou můžete použít kdykoliv, když se migréna přiblíží.

Reflexní masáž a migrény

Ale jak je to možné, že nám reflexní masáž může pomoci s migrénami? Odpověď tkví v jejích schopnostech uvolnit stres a napětí v těle. To může mít přímý dopad na migrény, které jsou často způsobeny právě stresem. Ve chvíli, kdy se cítíte napnutí a stresovaní, můžete si sednout, pohodlně se usadit a začít s masáží. Je to jako mít svůj vlastní domácí lékařský kabinet, který je k dispozici 24/7. Není to skvělé?

Reflexní masáž jako prevence

Reflexní masáž ale není jen o léčení, je také o prevenci. Pravidelná aplikace reflexní masáže vám může pomoci zvyšovat vaše celkové zdraví a svou schopnost zvládat stres. Pravidelnou masáží se můžete vyhnout migrénám předtím, než vůbec nastanou. A to je přece vždy lepší, než léčit migrénu, až když je už plně rozvinutá, že?

Naučte se reflexní masáž

tak, jak začít? Nejste přece masér, říkáte si. Ale vězte, že se reflexní masáž dá naučit. Existuje spousta zdrojů, odkud se můžete naučit jednoduché techniky a postupy pro reflexní masáž. A nepotřebujete k tomu žádnou speciální výbavu, jen svoje ruce a trochu času. A věřte mi, je to investice, kterou nebudete litovat.

Jak k reflexní masáži přistupovat

Nejdůležitější je přistupovat k reflexní masáži s respektem a trpělivostí. Nikdo se nenaučil být mistrem přes noc a to platí i zde. Je důležité si uvědomit, že každý člověk je jiný a tak i jeho reakce na masáž mohou být různé. Ale to je jen další výzva této metody. Pojďme tedy na to, jako Sherlock Holmes, s lupou v ruce a touhou poznat tajemství našeho těla. Uvidíte, že se to vyplatí.

srp, 14 2023