Vše, co potřebujete vědět o medové masáži

Vše, co potřebujete vědět o medové masáži

Úvod do medové masáže: Přírodní léčba pro tělo i duši

Jednoho dne mě manžel, Jiří, překvapil víkendovou dovolenou na wellness. Máte někdy pocit, že si potřebujete vyčistit tělo i mysl, ale nemáte představu jak na to? Buďto na to nemáte čas, nebo prostě nevíte, jaký by byl nejlepší způsob. Oba se zdravě stravujeme a snažíme se udržovat svou fyzickou kondici, takže wellness víkend byl pro nás výbornou volbou. Zelený čaj, zdravé jídlo, jóga a pak něco úplně nového pro nás - medová masáž. Po první sezení jsme se oba cítili jako noví a myslíme, že to bylo díky medové masáži. Ale co to vlastně ta medová masáž je? Rychle jsem vyhledala vše, co jsem mohla najít, a v tomto článku jsem se rozhodla podělit s vámi o své zkušenosti a informace, které jsem našla.

Co je to medová masáž a jak funguje?

Medová masáž je stará tibetská metoda, která se využívá již stovky let pro detoxikaci a omlazení těla. Medem se masíruje tělo, což stimuluje lymfatický systém a odstraňuje toxiny z těla. Také zlepšuje cirkulaci krve a napomáhá hojení pokožky. Paní, která nás masírovala, nám vysvětlila, jak med působí jako přírodní antibiotikum a také zlepšuje hydrataci pokožky.

Buďte teplí a připravení: Příprava na medovou masáž

Před tím, než začnete s medovou masáží, je důležité se správně připravit. Sprcha nebo koupel před masáží vám pomůže uvolnit svaly a otevřít póry, takže med lépe pronikne do pokožky. Paní, která nás masírovala, nám poradila, abychom si před masáží pozorně umyli pokožku a omyli veškerý make-up a oleje, které by mohly bránit pronikání medu do pokožky. A samozřejmě, pokud trpíte nějakými zdravotními problémy, nezapomeňte se poradit s lékařem.

Pečlivý výběr: Jaký med používat pro masáž?

Přestože med je přirozeně antibakteriální a mnoho lidí ho používá v péči o pleť, nemůžete použít jen jakýkoli med. Na masáže se většinou používá takzvaný krupicový med, který má peelingový efekt. Paní, která nás masírovala, doporučila krupicový med, který je bohatý na vitamín C a je známý svými antioxidačními vlastnostmi.

Horko a studeně: Jak správně používat med při masáži?

S medem se musí zacházet opatrně. Pokud ho zahřejete příliš, může dojít ke ztrátě většiny jeho léčivých vlastností a může dokonce způsobit popáleniny na pokožce. Proto je důležité med zahřívat velmi pomalu a nepřekročit teplotu 40 stupňů Celsia.

Silou doteku: Technika medové masáže

Medová masáž je o něco intenzivnější než běžná masáž. Vyžaduje silnější tlak a častou změnu polohy. Paní, která nás masírovala, nám ukázala několik technik, které můžeme používat. Také nás upozornila, že je důležité během masáže pokožku natahovat a masírovat v různých směrech. Měla nějaké skvělé tipy týkající se techniky, které nám pomohly hluboko se uvolnit a cítit se opravdu očištění.

Poznejte svůj vnitřní zázrak: Účinky medové masáže

Po medové masáži se budete cítit očištěni a omlazení. Vaše pokožka bude jemná a pružná a budete se cítit skvěle. Uvidíte, jak se vaše tělo zbaví toxinů a nastartuje proces obnovy. A co je na tom skvělé? Jediný ingrediencí, který potřebujete, je přírodní med, který můžete snadno sehnat. Takže co čekáte? Začněte objevovat úžasný svět medových masáží!

Od té doby, co nás Jiří vzal na ten wellness víkend a objevili jsme medovou masáž, se takovéto masáže staly součástí našeho života. Jsme na tom závislí, a to doslova. Vše, co potřebujete, je najít si trochu času pro sebe, získat kvalitní med a začít s vaší cestou k očišťující medové masáži.

srp, 14 2023