Osvědčené výhody masáže po porodu

Osvědčené výhody masáže po porodu

Osvědčené výhody masáže po porodu

Zklidnění a regenerace těla

Když jsem po narození Matěje poprvé zkoušela masáž po porodu, byla jsem na pokraji sil. Ale upřímně, kdo by nebyl? Moc jsem netušila, co od téhle služby čekat, ale už po prvním sezení jsem cítila rozdíl. Tělo, které bylo až do té doby vystaveno měsícům napětí a bolesti, konečně našlo chvíli klidu a pokoje.

Užívát si masáže není jen o odpočinku, i když to je samozřejmě jedna z jejich hlavních výhod. Masáže pomáhají tělu se zotavit a napomáhají rychlejší regeneraci. Když jsem se tedy přišla namasírovat kompetentními rukama profesionálky, prakticky jsem cítila, jak se moje tělo postupně odstraňuje od únavy a trochu se ulevuje.

Ulevují od bolesti

Během těhotenství a porodu prochází ženské tělo několika náročnými změnami. Napínání svalů a kloubů, zvýšený tlak na páteř a boky, bolesti v oblasti hrudníku a zad, všechno to přichází ruku v ruce s těhotenstvím a porodem. A o nastavení hormonů ani nemluvím!

Díky mému skvělému terapeutovi se mi podařilo zmírnit a dokonce se úplně zbavit některých těchto bolestí. A netýká se to jen bolesti kloubů a svalů. Profesionální masáž může také pomoci zmírnit bolest hlavy, migrény a dokonce i případné bolesti spojené se závažnějšími zdravotními problémy.

Zlepšení spánku

Jestliže je něco, co každá novopečená maminka potřebuje (kromě spánku!), pak je to určitě lepší kvalita spánku. A ano, masáže po porodu mohou tomuto ideálu pomoci.

Po několika sezeních masáže jsem začala zaznamenávat výraznou zlepšení kvality svého spánku. I když celkový počet hodin spánku zůstal stejný (vzhledem ke krmení Matěje v noci), byla jsem schopna dosáhnout hlubšího a kvalitnějšího spánku, než jsem byla zvyklá.

Podpora emočného zdraví

Představte si, že konečně máte čas jen pro sebe. Čas, kdy nemusíte přemýšlet o tom, co bude dítě jíst, jestli je pořád plenka v pořádku, či jestli mu nechybíte. Čas, kdy můžete být prostě jen vy sama.

Na mojí cestě za lepším emočním zdravím mi masáže po porodu velmi pomohly. Nabídly mi prostor, kde jsem mohla být sama se sebou, bez jakékoliv vnější distrakce. Takový čas je nesmírně cenný, nejen pro fyzický, ale i psychický odpočinek.

Zlepšení kvality kojení

Když jsem byla těhotná, neměla jsem tušení, jak moc může být kojení komplikované. Nakonec mi však masáže pomohly i v této oblasti. Dokonce mi odborník poradil, jaké druhy masáží mohou pomoci stimulovat produkci mateřského mléka a ulevit od bolesti spojené s kojením.

Anejlepší na tom všem bylo, že jsem tyto techniky mohla aplikovat i doma. Ačkoliv jsem nepotřebovala žádné specifické vybavení, byly tyto masáže mimořádně účinné a přinesly mi značnou úlevu. Mám pocit, že to nejen zlepšilo kvalitu kojení pro mě, ale i pro malého Matěje.

Zlepšení postoje těla

Poněkud překvapivě mi masáže pomohly i se zlepšením postoje těla. Po narození Matěje jsem trpěla bolestmi zad a nepohodlím způsobeným špatným držením těla během těhotenství a kojení.

Terapeut mě reedukoval ohledně toho, jaké pozice jsou pro mé tělo nejvhodnější a jak se vyhnout nepohodlí způsobenému špatnou polohou. Výsledkem byly méně bolesti, lepší držení těla a obecně vyšší komfort během dne.

Na závěr bych chtěla říci, že masáže po porodu jsou něco, co bych doporučila každé novopečené mamince. Je to cesta, jak se postarat o sebe, jak se uklidnit a jak se vypořádat s některými tělesnými i emočními nástrahami mateřství. A věřte mi, že to stojí za to!

srp, 14 2023