Jak vám masáž po porodu může pomoci zvládnout stres

Jak vám masáž po porodu může pomoci zvládnout stres

O čem to vlastně je: Masáže po porodu

Dámy a pánové, milí čtenáři, nejdříve se dostaneme na samý základ. Masáže po porodu nejsou jen velmi příjemnou způsobem, jak se zbavit namáhavého stresu, který s sebou přináší rodičovství, ale jsou také velmi důležité pro proces hojení a obnovy těla. Jak my všichni víme, těhotenství a porod jsou fyzicky náročné období na našem těle. A masáže po porodu jsou jedním z nejlepších způsobů, jak pomoci tělu se uzdravit a regenerovat.

Od prvního momentu, kdy jsem se dozvěděla, že jsem těhotná, jsem začala nacházet způsoby, jak se o sebe postarat, tělesně i duševně. A jedním z mých oblíbených způsobů byly právě masáže. Po porodu mého prvního dítěte, Jakub se stal mým osobním masérem. Jeho jemné dotyky mi pomáhaly uvolnit tělo a přinášely mi klid a mír do duše.

Jak vám může masáž pomoci zvládnout stres

Masáže po porodu mají řadu přínosů pro nové maminky. Jedním z hlavních je snížení stresu a úzkosti. Po porodu se může naše tělo a mysl cítit napjatě a vystresovaně. A věřte mi, nárok na péči o novorozence vám nenechá moc času na relaxaci.

Díky masáži se dokážete zklidnit, uvolnit a nabrat nové síly. Kromě toho masáže uvolňují endorfiny, hormony štěstí, které mohou pomoci při boji s depresí nebo úzkostí, které mohou být běžné u nových maminek. Po porodu jsem si uvědomila, jak moc potřebuji chvíli pro sebe, a masáže byly skvělým řešením.

Faktory ovlivňující efektivitu masáží

Není všechno zlato, co se třpytí, a ne všechny masáže jsou stejné. Efektivita masáže závisí na řadě faktorů. Za prvé, důležitá je schopnost maséra chápat tělo a potřeby nové matky. Společně s Jakubem jsme pilovali naše techniky masáže ať už na zádech, nohách či břiše. Každá část těla potřebuje trochu jinou péči.

Za druhé, důležitá je atmosféra. Místo, kde se masáž koná, by mělo být klidné, pohodlné a relaxační. Máme malý pokojíček, který jsme přizpůsobili těmto potřebám. Zapálené svíčky, tichá hudba a příjemně teplý vzduch, to vše přispívá k relaxaci.

Typy masáží určené pro nové matky

Existuje několik typů masáží určených pro nové matky. Mě oslovila zejména švédská masáž, která je zaměřená na uvolnění svalů a zlepšení krevního oběhu. Tato masáž je skvělá pro maminky, které potřebují pomoci s uvolněním těla a myšlenek. Také jsem si oblíbila aromaterapii, která se zaměřuje na použití esenciálních olejů k uklidnění mysli a těla.

Moje další oblíbená je reflexologie. Tato technika se zaměřuje na určité body na nohách a rukách, které jsou spojeny s různými částmi těla. Je to skvělý způsob, jak pomoci se stresem a napětím v těle.

Tipy na skvělou masáž doma

Jestli nemáte možnost docházet na profesionální masáže, co třeba zkusit domácí masáž? Jakub se mi věnoval každý den a já jsem si to nesmírně užívala. Nejdůležitější je najít si chvíli, kdy nebudete rušeni. Jakub mi vždy připravil krásné prostředí a já věděla, že tato chvíle je jen pro mě.

Používejte oleje a krémy, které se vám líbí. Je to skvělý způsob, jak si ještě více užít tuto chvíli. Experimentujte s různými technikami, najděte to, co vám vyhovuje. A hlavně, během masáže nezapomeňte dýchat. Dýchání je klíčem k uvolnění těla.

Příběhy a zkušenosti

Na závěr bych chtěla sdílet jeden ze svých oblíbených příběhů. Jakub jednou zkusil masírovat mé nohy reflexologickou technikou, kterou jsme viděli na YouTube. Moje nohy byly unavené po noci s malým. Jakub se plně soustředil na tlakové body a bylo to nádherné. Cítila jsem, jak se napětí snižuje a celé tělo se uvolňuje.

Poté, co skončil, jsem se cítila tak dobře, že jsem usnula na gauči celý odpoledne a večer. Jakub se postaral o večeři a také o malého. Když jsem se probudila, cítila jsem se jako nová žena. A to je důkaz, jak úžasná může být masáž po porodu.

lis, 26 2023