Jak se dělá masáž hlavy?

Jak se dělá masáž hlavy?

Úvod do světa masáže hlavy

Jste-li jako já, tak víte, jak může být stresující a napjatá naše městská životní realita. Práce, děti, domácí záležitosti a někdy i ježeček Bruno si žádají naši neustálou pozornost. A tak jsem se rozhodla, že si dopřeju trochu chvilky jen pro sebe a naučím se, jak na masáže hlavy. A víte co? Jsem nadšená, že o to přijdete s sebou a naučím vás, jak na to!

Masáže hlavy jsou skvělým nástrojem pro uvolnění napětí v krku, ramenou a hlavě. Navíc mohou pomoci zlepšit cirkulaci, posílit vlasové kořínky a dokonce i podpořit růst vlasů. A to všechno z pohodlí vašeho domova!

Příprava na masáž hlavy

Dobrou zprávou je, že se k masáži hlavy nepotřebujete vzdělávat nebo ovládat nějaké složité techniky. Vše, co potřebujete, je trocha času, klidu a možná i nějaký ten hydratační olej, pokud máte pocit, že by Vám to mohlo prospět.

Než začnete, bude příjemné, když si připravíte klidné prostředí. Můžete ztlumit světla, zapálit svíčky nebo vypustit aromatické oleje a zapnout klidnou hudbu. Ale to samozřejmě není nutné - koneckonců, Bruno, můj malý ježeček, se mnou někdy dělá masáž hlavy právě v obývacím pokoji, zatímco Matěj a Alena se hádají o televizor. Ale to je moje drsná realita, panebože.

Základní techniky masáže hlavy

Existuje nespočet technik masáže hlavy, ale já vám zde představím ty nejzákladnější, které si můžete osvojit a poté experimentovat podle svého gusta.

První je "kroužení prsty". Jednoduše položte své prsty na vlasovou pokožku a udělejte malé krouživé pohyby. Zkuste se postupně přesunout po celé hlavě a nezapomeňte ani na temeno a krk. Tato technika je skvělá pro uvolnění napětí a může také pomoci zlepšit cirkulaci vlasových kořínků.

Další technikou je “šíření prstů”. Položte ruce na obě strany hlavy tak, aby všechny prsty byly na pokožce. Poté prsty široce roztáhněte a zase je stáhněte. To může pomoci uvolnit pokožku hlavy a zlepšit pružnost vlasů.

Pak je tu technika “tření dlaněmi”. Položte jednu dlaň na každou stranu hlavy a rychle je proti sobě třete. Toto tření vytváří teplo, které může pomoci uvolnit napětí a stres.

Jak často bychom měli dělat masáž hlavy?

Mnozí z vás se možná ptají, jak často bychom měli dělat masáž hlavy. Odpověď je jednoduchá - jak často si na to najdete čas. Pokud máte možnost, udělejte si kratší masáž hlavy každý den. To může zlepšit cirkulaci, povzbudit růst vlasů a pomoci ulevit od stresu a napětí.

Ať už se rozhodnete dělat masáž hlavy jednou týdně nebo každý den, je důležité, abyste se nesnažili příliš tlačit nebo táhnout na pokožku hlavy. Místo toho se snažte být jemní a citliví k tomu, jak se vaše tělo cítí.

Masáž hlavy a růst vlasů

Pokud se snažíte zlepšit růst vlasů, masáž hlavy může být skvělým nástrojem. Vědci zjistili, že masáž hlavy může stimulovat vlasové kořínky a výsledkem může být silnější a zdravější vlasy.

To ale neznamená, že se Vám přes noc objeví hříva jako u lva. Je to proces, který vyžaduje pravidelnou péči a trpělivost. Ale když se na to podíváte z jiného úhlu, představte si, jak skvěle se budete cítit, když si dopřejete několik minut pečující masáže hlavy každý den. A pokud to bude pomáhat i Vašim vláskům, to je jen bonus!

Zdůraznění výhod masáže hlavy

Konečně, chtěla jsem do tohoto článku zahrnout osobní příběh o masáži hlavy. Ale upřímně řečeno, můj život je tak plný příběhů, že bych mohla napsat celou knihu. Takže místo toho se podělím jen o několik poznatků.

Když jsem začínala s masážemi hlavy, byla jsem skeptická. Ale po několika týdnech jsem si všimla, že se cítím mnohem klidnější a že moje vlasy vypadají zdravější. Navíc jsem zjistila, že to je skvělý způsob, jak si vzít chvíli jen pro sebe v tom šíleném světě, ve kterém žijeme.

Masáž hlavy se pro mě stala rituálem. Je to chvíle, kdy mohu napnout své smysly, upřednostňovat sebe sama a doslova si odpočinout. Ať už jste v obrovském rušném městě, nebo tady, na jihu Čech, kde žiji já, všichni potřebujeme najít způsoby, jak se odpojit a relaxovat.

Takže buďte stateční, zkuste masáž hlavy a uvidíte, jak se Vám bude líbit. A pamatujte - jedním z klíčových prvků je praxe. Tedy pokud to nepůjde hned napoprvé, nevzdávejte to. Jak jsem řekla na začátku, masáž hlavy je záležitost pro nás všechny a já verím, že Vám může stejně jako mně přinést mnoho radosti.

lis, 4 2023