Jak reflexní masáž může pomoci při léčení chronických nemocí

Jak reflexní masáž může pomoci při léčení chronických nemocí

Co je reflexní masáž?

Reflexní masáž je jeden z mnoha typů terapií, které se využívají k léčení mnoha různých onemocnění a zdravotních potíží. Principem reflexní masáže je stimulace bodů na rukou, nohou, nebo uších, které jsou spojeny s různými orgány a systémy v našem těle. Tato technika vychází z představy, že naše tělo je propojené síti cest, na kterých se mohou vyskytnout blokády, omezující průtok energie. Masírováním těchto specifických zón se pokoušíme blokády odstranit a umožnit tak volný průtok energie, který napomáhá k regeneraci a funkci orgánů.

Přínos reflexní masáže pro chronické nemoci

Odborníci si myslí, že reflexní masáž může pomoci při léčení řady chronických nemocí, od bolesti zad a migrén, přes autoimunitní onemocnění, až po zažívací potíže. Proč? Když se naše tělo nachází v stavu stresu nebo neladu, může to ovlivnit funkci našich orgánů a systémů. Reflexní masáž napomáhá k uvolnění těchto blokád, což ulehčuje práci našim orgánům a uzdravuje náš organismus. Takže, pokud trpíte chronickou nemocí, reflexní masáž by mohla být pro vás zajímavou alternativou.

Několik způsobů, jak vám může reflexní masáž pomoci

Prvně, reflexní masáž může snížit bolest. Vědci zjistili, že pacienti, kteří podstoupili reflexní masáž, hlásili nižší úrovně bolesti než ti, kteří podstoupili pouze standardní léčbu. Druhá výhoda spočívá v umírnění stresu. Je dobře známo, že stres může přispět k mnoha zdravotním problémům, včetně chronických nemocí. Reflexní masáž vám může pomoci odstresovat se a zároveň posílit svůj imunitní systém, čímž se zvýší vaše šance na uzdravení.

Reflexní masáž a trávení

Toto je obzvláště zajímavé pro ty z vás, kteří trpí zažívacími potížemi. Podle některých zdrojů může reflexní masáž pomoci zlepšit funkci trávícího systému. Masírováním specifických bodů na nohou může terapeut stimulovat trávící systém, aby pracoval efektivněji. Toto může pomoci s problémy jako je zácpa, nadýmání, nebo i s vážnějšími onemocněními jako je Crohnova choroba nebo ulcerativní kolitida.

Reflexní masáž a autoimunitní nemoci

Reflexní masáž může být také užitečná pro lidi s autoimunitními onemocněními. Mnoho lidí s autoimunitními onemocněními trpí chronickými bolestmi a únava může být pro ně velkým problémem. Reflexní masáž může pomoci zmírnit tyto problémy tím, že pomáhá tělu relaxovat a regenerovat.

Můj vlastní zkušenost s reflexní masáží

Před několika lety, když jsem začala patřit do kategorie "chronicky nemocných", jsem narazila na reflexní masáž. Po několika sezeních jsem pocítila významné zlepšení svého stavu. Byla to taková změna, že jsem se rozhodla vzdělávat se v oblasti reflexologie a nyní ji používám jako svůj hlavní nástroj při péči o sebe. Ačkoliv to byla cesta plná výzev, jsem velmi vděčna za to, jak mi reflexologie pomohla zvládnout mé zdravotní problémy.

Reflexní masáž doma

Reflexní masáž můžete sami praktikovat doma. Existuje mnoho knih a online zdrojů, kde naleznete návody a diagramy reflexních bodů. Není to sice to samé, jako když vás masíruje profesionální terapeut, ale i taková domácí péče může přinést úlevu a posílit vaše zdraví.

Závěr

Pokud jste jako já, koneckonců, všichni hledáme přirozené způsoby, jak se starat o své zdraví a léčit chronické nemoci, reflexní masáž by mohla být cestou. Nemusí to být pro každého, ale pokud vám nevadí doteky a máte otevřenou mysl, mohlo by to být něco, co by vám mohlo pomoci cítit se lépe. A myslím, že to je to, na čem v životě nejvíce záleží - cítit se dobře a žít život naplno, bez ohledu na to, jaké zdravotní výzvy nám přinesl osud.

lis, 19 2023