Co to je havajská masáž?

Co to je havajská masáž?

Úvod do kouzelného světa havajské masáže

Uzavřete oči a představte si toto: jemný šepot oceánu, hřejivé slunce pohladí vaši tvář a váš tělo i duši hladí slabé, ale rozhodné ruce profesionálního maséra. Zní to jako sen, že? Ale ve skutečnosti, toto je popis toho, jak se můžete cítit během havajské masáže, terapie, která spojuje tělo, mysl a ducha. Havajská masáž, nebo také známá jako lomi lomi masáž, pochází z krásných ostrůvků Havaje a je jedinečným spojením starodávných rituálů, meditace a manuální terapie. Že jste o ní ještě nikdy neslyšeli? Nebojte, já jsem zde, abych vám o tom řekl víc!

Havajskou masáží v cestě času

Lomi lomi, jak se masáž v havajské řeči nazývá, se doslova překládá jako "masírovat, třít, pracovat na něčem pevně, dokud se nezmění". Je to přesně to, co tato terapie dělá - pracuje se vaším tělem a myslí tak intenzivně, až dosáhne hluboké změny. Tato praxe byla původně založena na havajské filozofii Huna, která tvrdí, že vše v životě je propojené. To znamená, že pokud je některá část těla nemocná, ovlivní to i vaši mysl a ducha. A právě zde přichází na řadu havajská masáž.

Jak probíhá havajská masáž?

Možná si říkáte: "No jo, ale jak taková masáž probíhá?" No, je to zážitek jako žádný jiný. Začíná krátkým rozhovorem, během kterého masér zjistí, jaké jsou vaše potřeby a očekávání. Pak se uklidníte na masážním lehátku a začíná to opravdové kouzlo. Pracuje se celými dlaněmi, předloktími i lokty, aby terapeut dosáhl co nejhlučtejší masáže. Při havajské masáži nejde jen o relaxaci těla, ale také o očištění mysli. Po celou dobu se používají aromatické oleje, které jemně rozvoní místnost a dodá další rozměr celkovému prožitku.

Výhody havajské masáže

Je spousta důvodů, proč byste měli vyzkoušet havajskou masáž. Nejen, že pomáhá zmírnit tělesné napětí a stres, ale také podporuje léčení na hlubší, emocionální úrovni. Zlepšuje krevní oběh, posiluje imunitní systém a uklidňuje mysl. A co je nejlepší? Tato masáž je vhodná pro každého, bez ohledu na věk nebo fyzickou kondici. Kdo by odolal takové nabídce, že?

Chtěl bych to vyzkoušet, ale bojím se

Je zcela pochopitelné, že můžete mít obavy z nové a neznámé terapie. Ale vězte, že každý dobrý masér by měl respektovat vaše obavy a přání. Pokud něco necítíte dobře, hned to ĺřekněte. Efektivita masáže je úzce spojena s vaším pocitem pohodlí a bezpečí. Polete se plynutí energie a užívejte si masáž na maximum.

Vyprávění z mého života

Abych byl upřímný, nejsem člověk, který si často dopřeje masáž. Ale jednoho dne jsem se rozhodl, že to změním. A jak říká Bonifác, můj malý syn: "Tati, zkoušet nové věci je dobré!" Takže jsem si rezervoval termín pro havajskou masáž a já musím říci, že to bylo jedno z nejlepších rozhodnutí, které jsem kdy učinil! Já, obyčejný chlapík z Olomouce, jsem se na několik hodin ocitl na paradním ostrově Havaj. Cítil jsem se uvolněně a energie ve mně plynuly tak hladce jako nikdy předtím. Takže když se mě někdo zeptá na havajskou masáž, odpovím s úsměvem: "Je to i vaše cesta k očišťení a harmonii!"

zář, 23 2023