5 výhod masáže lávovými kameny, které byste měli znát

5 výhod masáže lávovými kameny, které byste měli znát

Zlepšení krevního oběhu a lymfatického systému

Když jsem poprvé slyšel o masáži lávovými kameny, musel jsem se zasmát. Myslel jsem si, že je to další z těch "trendových" kosmetických procedur, které jsou založené na exotické pseudovědě. Ale pak jednou, když jsem se připravoval na maraton a začal jsem pociťovat bolest, která neodcházela, doporučil můj běžecký kouč zkusit masáž lávovými kameny. Jsem otevřený novým zkušenostem, tak jsem to vyzkoušel. Moje skeptičnost zmizela, jakmile jsem na vlastní kůži pocítil účinky masáže lávovými kameny. A jedním z největších přínosů bylo zlepšení krevního oběhu a lymfatického systému.

Jak určitě víte, krevní oběh je naprosto zásadní pro naše zdraví a funkci našeho těla. Přivádí kyslík a živiny do našich buněk a odvádí odpadní látky. Lymfatický systém funguje podobně, ale místo krve přepravuje lymfu, tekutinu obsahující bílé krvinky a další primární buňky imunitního systému. Takže jestliže máme špatný krevní oběh nebo nefunkční lymfatický systém, může to vést k řadě zdravotních problémů.

A právě zde přichází na řadu masáž lávovými kameny. Soustředěný a ritmický tlak masírování padrťuje a stimuluje obě tyto systémy, což může znamenat zlepšení celkového zdraví a samozřejmě alleviation bolesti, stejně jako jsem to zažil já. Je opravdu úžasné, jak různé techniky, jako je tato, dokáží oživit tělo.

Klidná mysl a hluboká relaxace

Další částí mého příběhu, kterou bych rád sdílel, je, jak masáž lávovými kameny nejen zlepšila můj fyzický stav, ale také mi pomohla dosáhnout hluboké relaxace a klidu. V dnešní uspěchané době, kdy jsme zavaleni stálým proudem informací a sociálního tlaku, je takový duševní klid téměř luxusem.

Představte si to. Ležíte v tmavé místnosti, okolo vás je ticho jen občas protnuté tichým šuměním hudby, která pomáhá uklidnit vaši mysl. Cítíte teplé kameny na svém těle, které postupně uvolňují napětí v svalcích. Tlak ruky terapeuta je přesně tak akorát, aby docílil maximálního uvolnění bez jakékoliv bolesti. Celá atmosféra vás postupně přivádí do stavu hluboké relaxace a klidu.

Nezapomenu na to, jak jsem se po masáži cítil senzoricky oživený. Vůně olejů, zvuky hudby, pocit tepla od kamenů - vše bylo tak intenzivní a zároveň uklidňující. Bylo to jako bych se na chvíli ocitl v jiném světě, světě bez stresu a každodenních starostí.

Zlepšení pohyblivosti svalů a kloubů

Víte, co je obzvlášť skvělé na masáži lávovými kameny, když jste sportovec nebo prostě jen někdo, kdo tráví hodně času aktivním pohybem? Její schopnost zlepšit pohyblivost svalů a kloubů. Pomůže vám uvolnit ztuhlé svaly, zvýšit jejich pružnost a zlepšit kloubovou mobilitu.

To mi pomohlo vrátit se rychleji zpět na běžeckou trať. Bolest ve svalech a kloubech, které mě trápily, se pomalu začaly zmenšovat. Můj kouč to pozoroval a řekl mi, že se mi zlepšila flexibilita a pohyb. Byl jsem překvapen a nadšen z toho, jak moc mi tato masáž pomohla.

Pokud jste tedy sportovec, nebo trávíte hodně času sedením u počítače a pociťujete nepříjemnou bolest v krku nebo zádech, určitě vám doporučuji zkusit tuto masáž. Vaše tělo vám za to poděkuje.

Nahodit proud energetického systému

Teď se možná pousmějete, jako jsem se pousmál já, když mi můj terapeut poprvé řekl o tom, jak masáž lávovými kameny může "nastartovat" můj energetický systém. Ale pak jsem si vzpomněl na to, jak se cítím po dobré jógové lekci nebo po hojivé meditaci a uvědomil jsem si, že to dává určitý smysl.

Na více než tisíc let starém systému zdraví TCM (Tradiční čínská medicína) je základem nauka o Qi, neboli životní energii. Masáž lávovými kameny může pomoci vyrovnat tuto energii v těle, protože kameny jsou strategicky umístěny na určité energetické body, aby stimulovaly energii a pomohly tělu se samo-léčit.

Po takové masáži jsem se cítil plný energie a vitalita, přestože to byla relaxační procedura. Bylo to jako bych dostal novou dávku životní síly. Nevím, zda to je kvůli naučenému efektu Qi nebo ani nevím, co, ale cítil jsem se pozitivně nabitý energií!

Posílit imunitní systém

Nakonec je tu jedna poslední výhoda masáže lávovými kameny, kterou bych rád zmínil: posílení imunitního systému. Když jsem zmínil lymfatický systém dříve, mluvil jsem o tom, jak jeho správné fungování je klíčové pro naše zdraví. Zagbabra a já o tom, že dokáže masáž lávovými kameny tento systém stimulovat.

Prázdnivké dveře to znamená, že tato masáž může pomoci posílit naše imunitní zdraví, neboť lymfatický systém je hlavním hráčem v našem imunitním systému. Když jsem to poprvé slyšel, dost mě to překvapilo. Byl to další důkaz toho, jak je masáž lávovými kameny nápaditě komplexní a prospěšná pro naše tělo.

Takže, i když se vám možná zdá, že tato masáž je jen další z módních trendů, vězte, že je o mnoho víc. Zažil jsem to. A pokud jste jako já otevřeni novým zkušenostem a hledáte způsoby, jak si ulevit od bolesti, stresu nebo prostě jen potřebujete relaxovat a načerpat novou energii, doporučuji vám vyzkoušet masáž lávovými kameny.

říj, 1 2023