Jak může masáž lávovými kameny zlepšit váš imunitní systém

Jak může masáž lávovými kameny zlepšit váš imunitní systém

Jak může masáž lávovými kameny zlepšit váš imunitní systém

O podstatě masáže lávovými kameny

Nevím, jak to máte vy, ale já osobně miluju kuriozity. Napadlo vás někdy, proč by se někdo chtěl nechat masírovat horkými kameny? Napadlo mě to, když jsem byla na dovolené na Islandu a uviděla jsem tam lávové pole. Nápad spojit lázeňský ritual s něčím tak silným a primitivním jako je láva byl prostě génialní! Já si myslela, že je to jen další módní výstřelek pro nás, věčně unavené jedince v moderní době, ale přemýšlím jinak. Masáž lávovými kameny, nebo jak se to odborně nazývá, terapie horkými kameny, je prastarou metodou, která pochází z havajských oblastí a byla používána především k celkovému uklidnění organismu a zlepšení pohody.

Takže mi dejte několik minut z vašeho času a já vám řeknu, jak je úžasné nechat se masírovat kameny z roztavené lávy. A nejen to - jak to může posílit váš imunitní systém. Máte to správně, nejen masáže, ale dokonce i lávové kameny mohou mít účinky na vaše zdraví, které byste nikdy nečekali.

Ověřená léčebná síla lávových kamenů

Někteří z nás jsou skeptičtí, pokud jde o alternativní medicínu a různé druhy terapií. Ale mám pro vás něco: studie ukázaly, že masáže mohou skutečně posílit náš imunitní systém. Pravděpodobně se ptáte „jak?“. No, může to být docela komplikované, ale snažím se to vysvětlit co nejjednodušeji.

Když se podíváte na princip masáže lávovými kameny, uvidíte, že jde o kombinaci tepla a tlaku. Horké kameny se nejdříve umístí na klíčová místa na těle (akupresurní body) a pak se s nimi masíruje celé tělo. Toto teplo a tlak společně napomáhají uvolnění svalů a pomáhají tělu zbavit se toxinů a jiných odpadních látek. A víte co je ještě lepší? Vylučování těchto toxinů může podpořit váš imunitní systém.

Potížení s lymfatickým systémem a jeho zlepšení

Jestli jste někdy slyšeli o lymfatickém systému, asi víte, jak je důležité ho udržovat v dobré kondici. Lymfa je tekutina, která cirkuluje v těle a odvádí odpadní látky mimo buňky. Někdy tento systém zadrhává, a hle, máme problém. Proto je dobré tento systém pravidelně stimulovat, a to můžete udělat právě takovou masáží lávovými kameny!

S touto terapií dobře pracuji i já. Během jednoho zasedání mi masérka řekla, že mám zablokované lymfatické uzliny na krku. Bylo to nepříjemné, ale dodala, že to dokáže napravit masáží lávovými kameny. A byla to pravda! Po několika sezeních byl můj problém vyřešen, bolest v krku zmizela a já se cítila mnohem lépe.

Vliv na úzkost a depresi

Úzkost a deprese jsou velkými problémy moderní doby. Mnoho lidí se s nimi potýká, i když ne vždy o tom mluví nahlas. Terapie včetně masáže lávovými kameny mohou pomoci zmírnit stres a napětí.

Já jsem se tímto potýkala v minulosti a vyzkoušela jsem všechno možné, abych se cítila lépe. Terapie lávovými kameny mě překvapila. Po sezení jsem měla pocit klidu a pohody, které jsem už dlouho nezažila. Kdo by si myslel, že něco tak jednoduchého jako teplý kámen může mít tak silné účinky?

Zdravotní výhody spojené s masáží lávovými kameny

A konečně, můžeme hovořit o různých jiných výhodách této terapie - lepší spánek, větší flexibilita a snížení bolesti. Všechny tyto benefity vede k tomu, že se cítíte lépe a vaše tělo dokáže lépe bojovat proti nemocem. Prosím, vehněte kameny na tělo a nechte svůj imunitní systém pracovat na plné obrátky!

Myslím, že jsem se dostala k jádru věci. Teď víte, že masáž lávovými kameny může skutečně posílit váš imunitní systém, zlepšit vaše zdraví a kvalitu života. Doufám, že jste si tento článek užili stejně, jako já jsem si užila psaní toho. A teď nezbývá nic jiného, než jít a zažít to na vlastní kůži. Proč ne, že? Takové věci přece jen někdy lze pochopit jen z vlastní zkušenosti.

Příště jsem u vás s dalším tématem, možná něčím menším, ale stejně zajímavým. A pokud máte nějaké otázky nebo připomínky k tomuto článku, neváhejte se mi ozvat. Každý váš názor je pro mě důležitý. Mějte se krásně a užijte si zbytek dne!

zář, 17 2023