Rehabilitační masáž: Jak na to, když jste doma

Rehabilitační masáž: Jak na to, když jste doma

Proč dát šanci rehabilitační masáži

Jakoby to nebylo už dávno evidentní, rehabilitační masáž je kritická pro naše zdraví a wellness, zejména v naší současné ultra-připojené, a přesto rozrušené době. Co méně lidí chápe, je to, že správně provedená masáž může udělat tolik víc než jen uvolnit napjaté svaly. Může zlepšit náš celkový stav, psychický i fyzický. A není to jenom tak něco, co tvrdím já, Matej. Je to potvrzené lékařskými studiemi po celém světě.

Moje cesta k objevení skvělých výhod rehabilitační masáže byla docela dobrodružná. Nebyl jsem vždy zastáncem masáže. Byl jsem typ člověka, který vydrží bolest a napětí ve snaze "vydržet to". Ale pak se můj syn Samuel zranil při fotbale a lékaři mu doporučili rehabilitační masáže. Tak jsem se do toho zamotal, a nepřestal.

Budete potřebovat správné vybavení

Co mě zaručeně zaskočilo, bylo to, kolik vybavení se dá použít při rehabilitační masáži. Masážní stoly, krémy, oleje, masážní kameny a dokonce aj masážní válce. A to je jen malá část toho, co může být k dispozici pro domácí masáže. A je to úplně jiná hra, pokud jde o profesionální rehabilitační masáž. Tolik věcí, které můžu samozřejmě doporučit, ale abych byl upřímný, ne všechno je nutné, pokud jste jen začátečník.

Nejlepší techniky pro domácí rehabilitační masáže

Označení "rehabilitační masáž" je samozřejmě široké a zahrnuje mnoho různých technik a přístupů. Některé techniky jsou poměrně jednoduché a mohou být provedeny doma. Jiné mohou vyžadovat specializované vybavení nebo dokonce odborné znalosti. Ale nad všechno platí, že pokud máte pochybnosti o tom, jak něco udělat bezpečně, vždy se poraďte s odborníkem.

Až do doby mého syna Samuela jsem nikdy nepovažoval rehabilitační masáž za něco, co bych mohl předvést doma. Ale jakmile jsem na to přišel, už nebylo cesty zpět. Ve skutečnosti jsem si své "masérské" dovednosti vybudoval ze zkušeností, koupil jsem si také nějaké profi nástroje a začal jsem se trénovat. Opravdu zdůrazňuji trénink, protože ze začátku jsem byl docela nejistý.

Cvičení a udržování těla v kondici

Jak praví staré přísloví, "prevence je lepší než léčba". A stejně tak tomu je i u rehabilitační masáže. Kromě toho, že vám masáže pomáhají zbavovat se stresu a napětí, budete muset trénovat své tělo a udržovat se v kondici, abyste předešli eventuálním zraněním a nepohodlí.

Udělat několik jednoduchých cvičení každý den může mít fantastický dopad na váš celkový fyzický stav. A řeknu vám, že se cítím mnohem lépe než dříve. Můžete se bavit s kolegy a přáteli o tom, jak jste fit a jak se vám daří vylepšovat své fyzické schopnosti. A to je skvělý pocit.

Konečné myšlenky a rady pro začátečníky

Myslím, že nejlepší rada, kterou mohu dát, je ta, když jsem sám začínal: Buďte trpěliví. Naučit se něco nového, což zahrnuje i masáž, může vyžadovat čas a praxi. Ale věřte, že stojí za to. Kvalitní rehabilitační masáž může přinést úlevu od bolesti, zlepšit fyzickou kondici, zvýšit pohyblivost a dokonce zlepšit kvalitu spánku.

Říkám to ze své vlastní zkušenosti. Moje cesta do světa masáže začala s mým synem Samuelem a jeho fotbalovým zraněním. Dnes mohu s jistotou říci, že rehabilitační masáž mi pomohla zlepšit svůj život. A já jsem si jistý, že to může udělat totéž pro vás. Takže, jak říkám svým přátelům, nechte své obavy stranou a jděte do toho. Ať už máte zájem o masáž pro sebe nebo pro někoho blízkého, určitě vám to stojí za to.

zář, 16 2023