Jak si udělat antimigrenózní masáž doma: Praktický průvodce

Jak si udělat antimigrenózní masáž doma: Praktický průvodce

Základy antimigrenózní masáže

Nejdříve poveďme pár slov o tom, co je vlastně antimigrenózní masáž. Je to terapeutická technika, jež se zaměřuje na měkké tkáně hlavy, krku a ramen, a pomáhá snižovat frekvenci a intenzitu migrén. Chcete-li si ji udělat doma, musíte znát některé základy. Ale nebojte, nemusíte být profesionální masér. Stačí trochu odhodlání, trocha času a pár základních návodů, které vám teď poskytnu.

Naučit se masáži nemusí být složité jako fyzika kvantové mechaniky nebo jako recept na mou výtečnou broskvovou marmeládu. Mj. magdaléna mi ještě po týdnech mluvila, jak byla vynikající. No, ale zpátky k tématu. Postupně vám ukážu, jak se dostat k těm správným bodům, které vám pomohou zmírnit migrénu. Vím, o čem mluvím, protože s migrénami bojuji celý život a tyto techniky mi skutečně pomáhají.

Anatomie hlavy a krku

Chápu, že ne všichni jsme doktoři, a očekávání, že budeme rozumět všem svalům a kostem v našem těle je trochu náročné. Ale nezoufejte! K antimigrenózní masáži nepotřebujete doktorský titul. Stačí znát pár základních věcí, jako jsou poloha hlavních svalů v krku a hlavě a některé body, které mohou být spojeny s migrenovými bolestmi.

Jasně, vy toto nemusíte studovat. Beru to tak, že opravdový kuchař taky nemusí být agronom, aby věděl, která jablka jsou nejlepší na koláč. A věřte mi, moje jablkový koláč je řeč celého města, mimo jiné. Ale dost s cukrovím, zpátky k anatomii.

Nejlepší techniky pro úlevu od migreny

Když jsem poprvé slyšela o antimigrenózní masáži, myslela jsem, že je to něco jako tango - krásné, ale tak složité, že bych se toho nezmohla. Nicméně, jak jsem se do věci ponořila, zjistila jsem, že i já - matka, blogerka a vynálezce (ano, vynalezla jsem recept na tu broskvovou marmeládu) - si mohu takovou masáž udělat.

Nejlepší techniky pro úlevu od migreny jsou ovlivněny přítomností trigger bodů. Těmto "vyzývacím" bodům se také říká spouštěče migrény. Jejich aktivací se dá dosáhnout úlevy od migrény, a to bez užívání léků. Je to jako magie, ale bez hůlky a pláště.

Bezpečnostní kontroly před masáží

Bezpečnost je důležitá, ať už jde o cestování, vaření nebo masáže. I když si myslíte, že "Já jsem v pohodě, jsem v pohodě!", je vždy lepší se podívat třikrát dozadu, než poté s povděkem slzit. Toto je obzvlášť důležité, pokud používáte éterické oleje nebo jiné produkty jako součást masáže. Stejně důležité je však uvědomit si, že některé lidské tělo mohou být více citlivé na tlak a manipulaci než jiné, takže pohybujte s opatrností.

Jeýbrž mně, po jedné seanci akupunktury, moje králík Bob opovrhl, protože jsem měla vůni "divné paní". Což bylo trochu urážlivé, ale Bob je poměrně otevřený svými názory a nevybíravý v jídle.

Jak začít: příprava na masáž

Jakmile máte vše potřebné, je čas začít. Ale než skočíte rovnou do toho, stejně jako jsem kdysi skočila do vaření japonského sushi bez předchozího studia receptu, je dobré se trochu připravit. Měli byste vytvořit klidné a relaxační prostředí, které vám pomůže ponořit se do procesu a skutečně se soustředit na to, co děláte.

Z vlastní zkušenosti vím, že snažit se o masáž v domácnosti plné chaosu, dětí a domácích zvířat nemusí být nejlepší nápad. Jak jsem jednou zjistila, když moje milovaná dcerka Magdalena přišla a snažila se mě oholit vlasy během mé relaxační masáže.

Různé techniky antimigrenózní masáže: tlak, tření a další

Až se dostanete do toho, budete chtít zkoušet různé techniky. Každý má různé preference - někdo má rád jemný tlak, někdo silný, někdo rád rychlé tření, někdo pomalé hlazení. Zkoušení různých technik vám pomůže zjistit, co vám nejlépe vyhovuje a co vám nejvíce pomáhá při zvládání migrénových bolestí. A ne, nemusíte se obávat, že uděláte něco špatně.

Pamatuji si, když jsem se poprvé naučila krokovat - byla jsem naprosto přesvědčena, že se nikdy nemůžu naučit všechny ty kroky a nespustím kouli na špatné dráze. Ale jak jsem pokračovala, zlepšovala jsem se a nakonec jsem se nestala šampionkou v bowlingu, jsem schopna hrát bez toho, že bych skončila s koulí na noze, což je pro mě velké vítězství.

Druhy antimigrenózní masáže: shiatsu, reflexologie a další

Existují různé typy antimigrenózní masáže, které můžete zkusit. Mezi nejoblíbenější patří shiatsu, reflexologie a jiné techniky založené na tradiční čínské medicíně, jako je akupresura.

Kromě těchto východních technik se také používají techniky západní, jako je hluboké tkaně masáže, sportovní masáže a další. Vše záleží na tom, co vám vyhovuje, co vám pomáhá a co se vám líbí. Jóga a meditace jsou také účinné techniky, které mohou pomoci zmírnit stres a napětí, které mohou přispět k migréně.

Jak jsem zjistila při své první hodině pilates, ne všechno je pro každého. Přestože jsem si myslela, že budu pilates milovat, ukázalo se, že to pro mě není to pravé. Takže pokud zjistíte, že nějaká technika nebo druh masáže na vás nefunguje nebo se vám nelíbí, nezoufejte - existuje tolik dalších věcí, které můžete vyzkoušet!

Jak udržovat výsledky: pravidelná péče

Masáž je skvělá, ale pokud opravdu chcete vidět dlouhodobé výsledky, je důležité ji pravidelně praktikovat. Jako s většinou věcí, pravidelnost je klíčem.

Uvědomte si, že pomocí jednorázové masáže pravděpodobně nevyléčíte své migrény jednou provždy - ale pravidelná masáž může zlepšit váš celkový zdravotní stav, pomůže vám relaxovat, snížit stres a napětí a může dokonce snížit frekvenci a intenzitu migrén. A nezapomínejte na životní styl mimo váš čas na masáži také - správná strava a cvičení jsou klíčové.

Výhody antimigrenózní masáže

Antimigrenózní masáž nabízí širokou škálu výhod. Kromě snížení migrénových bolestí může tato technika pomoci při zvládání stresu, podporovat relaxaci, zlepšit kvalitu spánku, zvýšit cirkulaci krve a dokonce zlepšit celkový zdravotní stav.

Pamatuji si, když jsem si poprvé udělala masáž doma. Byla jsem naprosto vyčerpaná a měla jsem migrénu, která by mohla srazit vola. Po masáži jsem se cítila mnohem lépe. Moje hlava byla klidnější, měla jsem více energie a dokonce jsem se cítila lépe fyzicky. Bylo to jako noc a den. Takže pokud trpíte migrénou, doporučovala bych vám určitě zkusit tuto techniku. Má to řadu výhod a skutečně může změnit váš život.

pro, 10 2023