Jak obnovit hustotu vlasů?

Jak obnovit hustotu vlasů?

Co je to hustota vlasů?

Dovolte mi začít vysvětlením, co to vlastně znamená, když hovoříme o hustotě vlasů. Hustota vlasů se odkazuje na počet vlasových folikulů, které máme na hlavě. Na průměrné hlavě je asi 100 000 folikulů a každý z nich je schopen produkovat asi 20 vlasů během našeho života. Ale než zpanikaříte nad myšlenkou, že vám zbývá jen několik tisíc vlasů, než se stanete plešatými, nebojte se! Tento proces je mnohem komplikovanější a není tak jednoduchý. Když vlas padne, folikul obvykle během 3 měsíců začne růst nový. Takže pokud se ptáte, jak obnovit hustotu vlasů, první věcí je pochopit, jak funguje tento proces.

Tělo a jeho vliv na vlasy

Nemůžeme mluvit o hustotě vlasů, aniž bychom hovořili o těle a jak to ovlivňuje naše vlasy. Naše vlasy jsou ve skutečnosti odrazem našeho zdraví. Počet faktorů, od stresu po zdraví naší střevní mikroflóry, může ovlivnit růst a zdraví našich vlasů. Uvidíte, že je hodně na vás, zda se staráte o své vlasy nebo ne. Můj manžel Lukáš například zažil období, kdy mu zčernaly vlasy. Bylo to velmi zvláštní a určitě také trochu děsivé. Měl ale dostatek vůle a odhodlání, aby se staral o své vlasy, a nyní má úžasně husté a zdravé vlasy.

Jak na to?

Teď, když jsme probrali všechny tyto faktory, které mohou ovlivnit růst a zdraví našich vlasů, pojďme se podívat na to, jak můžeme obnovit hustotu vlasů. Jak víme, každý je jedinečný a co funguje pro jednoho člověka, nemusí nutně fungovat pro druhého. Ale existují určité věci, které můžeme všechny dělat, abychom podpořili zdravý růst vlasů a udrželi je silné a zdravé.

Strava a vlasy

Jídlo hraje velkou roli v našem zdraví a to platí i pro naše vlasy. Zkuste jíst vyváženou stravu bohatou na ovoce, zeleninu, bílkoviny a zdravé tuky. Moje oblíbené potraviny pro podporu růstu vlasů zahrnují losos, vajíčka, avokádo, ořechy a semena. Tato jídla nejenže podporují růst vlasů, ale také jim dodávají zářivý vzhled!

Voda, voda a ještě jednou voda

Vody přímo nesouvisí s růstem vlasů, ale zdravé vlasy potřebují být hydratované, a to je tam kde vstoupí voda. Dostatečná hydratace pomáhá vašemu tělu fungovat optimálně a to zahrnuje i růst vlasů. Navíc, když je vaše tělo dehydratované, může dojít ke ztrátě lesku a vlasů. Proto se snažte pít dostatek vody každý den!

Cvičení a vlasy

Myslíte si, že cvičení nemá nic společného s růstem vlasů? Opak je pravdou! Cvičení pomáhá stimulovat průtok krve a dodává potřebné živiny vlasovým folikulům. Proto se snažím zařadit alespoň malou formu pohybu do svého dne, ať už jde o rychlou procházku nebo jógu. A můj manžel Lukáš je velkým fanouškem kickboxu - to je jeho způsob, jak se postarat o své vlasy a udržet je silné a zdravé.

Skvělé tipy na konec

A nakonec, zde je pár tipů, které pomohou obnovit hustotu vlasů. Zaprvé, snažte se omezit používání horkých stylingových nástrojů, které mohou poškodit vaše vlasy a vést k jejich lámání. Místo toho zkuste přirozeně nechat vaše vlasy uschnout a používat jemné hřebeny. A nakonec, nezapomeňte na pravidelné stříhání. Pravidelné stříhání vlasů pomáhá odstranit poškozené konečky, které by mohly způsobit další lámání vlasů, a udržuje vaše vlasy vypadající zdravě.

Nemyslete si, že za hustotu vlasů nic nemůžete! Pracujte na svém zdraví zevnitř i zvenku a uvidíte, jak se vaše vlasy zlepšují. Moje cesta za hustými a zdravými vlasy byla dlouhá, ale stálo to za to. Přeji vám ve vaší cestě za hustotou vlasů hodně štěstí!

pro, 2 2023