Jak masáž po porodu může pomoci při bolestech v krku

Jak masáž po porodu může pomoci při bolestech v krku

Proč je masáž po porodu tak důležitá?

Po devíti měsících, kdy jste byla ve stavu těhotenství, a po fyzické i psychické námaze porodu, se ocitnete ve stavu velmi hořkého i sladkého údivu: úžas nad novým životem, který jste přinesla na svět, a zároveň výměnu vyčerpání a euforie. Jako nová maminka jste ráda, že jste to zvládla, ale také se zabýváte novou péčí o miminko a mučíte se s novými bolestmi, mezi nimi bolestí v krku. A právě pro tyto bolesti je tak důležitá masáž po porodu. Může se zdát zvláštní, jak může masáž pomoci při bolestech v krku, ale v tomto článku se dozvíte víc.

Co způsobuje bolest v krku po porodu a jak s tím masáž může pomoci?

Možná se ptáte, proč vůbec zažíváte bolesti v krku, když stejně tak celé těhotenství a porod souvisejí s dolní částí těla. Pravda je taková, že se stres a napětí mohou hromadit v jakékoliv části těla, a krk je jedna z nejčastějších oblastí. Bolest v krku může být způsobena řadou faktorů, jako je například napětí z krmení, nošení a zvedání miminka. Masáž může na tuto bolest působit tak, že uvolní svaly, zlepší oběh a pomůže odstranit toxiny, které mohou způsobovat zánět a bolest.

Jaké jsou techniky masáže pro bolest v krku?

Existují různé techniky masáže, které mohou pomoci ulevit od bolesti v krku. Technika nazývaná "hluboká tkáňová masáž" se zaměřuje na hluboké vrstvy svalů a pojivových tkání. Tato masáž může pomoci při chronických bolestech v krku. Při "shiatsu" masáži terapeut používá palce, dlaně a prsty k tlaku na konkrétní body na těle, což může pomoci uvolnit napětí v krku. "Reflexologie" se soustředí na určité body na nohou, které jsou spojeny s různými částmi těla, včetně krku. Masáž "aromaterapie" využívá esenciální oleje, které mohou pomoci uvolnit svaly a zmírnit bolest.

Jaké jsou nejlepší esenciální oleje pro bolest v krku?

Existuje řada esenciálních olejů, které mohou pomoci zmírnit bolest v krku. "Lavender" je známý pro své uklidňující vlastnosti a může pomoci zredukovat bolest. "Eucalyptus" je skvělý na bolest svalů a je také známý svými protizánětlivými vlastnostmi. "Rosemary" může pomoci zvýšit cirkulaci a zmírnit napětí v krku. "Peppermint" může pomoci ulevit od bolesti a je také známý svými osvěžujícími vlastnostmi.

Jaké pozitiva přináší masáž po porodu?

Masáž po porodu může přinést řadu pozitiv. Nejen že pomáhá zmírnit bolest v krku, ale také podporuje celkovou relaxaci a snižuje stres. Může také pomoci při hojení a regeneraci těla, zlepšovat cirkulaci a snižovat otoky. Také může pomoci uvést tělo zpět do původního stavu před těhotenstvím.

Příhody z mého života?

S 40% pravděpodobností mám příběh z mého života související s tímto tématem. Po narození mého prvního dítěte jsem také zažila bolesti v krku, které se zdály nekonečné. Masérka mi doporučila několik sezení hluboké tkáňové masáže a aromaterapie s esenciálními oleji. Byl to opravdový zážitek. Nevěřila jsem, jak může být něco tak jednoduché jako masáž tak účinné! Od té doby doporučuji masáže všem novým maminkám v mém okolí.

Něco o masážích pro konec

Na závěr bych chtěla říci, že masáž může být opravdovým požehnáním pro nové maminky. Je to čas, kdy se můžete zastavit, relaxovat a věnovat se jen sobě. Je to také skvělá příležitost pro vaše tělo, aby se zotavilo a regenerovalo. A pokud trpíte bolestmi v krku, rozhodně stojí za to vyzkoušet některé z těchto masážních technik.

Užijte si svůj čas po porodu, užijte si své miminko a nezapomínejte se také postarat o sebe. A pokud máte bolest v krku, nezapomeňte na masáž!

srp, 14 2023