5 důvodů, proč si zamilujete masáž Shiatsu

5 důvodů, proč si zamilujete masáž Shiatsu

Uvolnění tělo i mysl

Ve své romantické podstatě miluji masáže. Představa, že si uprostřed týdne odskočím od všech svých povinností a stresů do kouzelné místnosti plné relaxační hudby a vonících svíček, aby mi někdo pomalými pohyby a jemným tlakem zmírnil napětí v těle a bolesti, je pro mě jako sen! A pak jsem objevila masáž Shiatsu a moje láska k masážím se ještě prohloubila. Shiatsu je japonská masáž, která kombinuje tradiční čínskou medicínu s manuálními technikami. Tato masáž se zaměřuje na tělesné i emocionální aspekty a pomáhá uvolnit bloky v těle a zlepšit celkovou rovnováhu. Není to jen o uvolnění svalů, ale také o uvolnění mysli.

Soulad těla

Moje první zkušenost s masáží Shiatsu byla doslova osvěžující. Zpočátku jsem byla trochu nervózní, protože jsem nevěděla, co očekávat. Ale poté, co mi masér vysvětlil, jak funguje Shiatsu a jak se zaměřuje na harmonizaci a vyrovnávání těla, jsem se cítila klidnější a připravená na tuto novou zkušenost. Masáž byla pro mě něco jako meditace. Po celou dobu jsem cítila, jak se napětí ve mně uvolňuje a jak se mé tělo dostává do souladu.

Výrazný relaxační efekt

Po masáži Shiatsu je to opravdu jako kdyby člověk znovu objevil své tělo. Pocity lehkosti, uvolnění a klidu jsou opravdu výrazné. Mně osobně masáže Shiatsu pomohly nejen uvolnit tělo, ale také zklidnit mysl. Pokud jste člověk, který trpí stresem a úzkostí, určitě bych vám doporučila zkusit Shiatsu masáž.

Boj proti bolesti

Ačkoli jsem byla už v mládí velmi aktivní, s věkem jsem začala pociťovat nějaké ty bolesti a nepohodlí v různých částech těla. Například mě často bolela záda a bylo pro mě těžké najít způsob, jak tyto bolesti zmírnit. Když jsem se ale začala pravidelně věnovat masáži Shiatsu, začala jsem si všímat, že tyto bolesti pomalu ustupují. Shiatsu masáž totiž pomáhá uvolnit napětí ve svalech a tím zmírňuje bolest.

Harmonizuje energie

Možná, že to zní jako klišé, ale opravdu věřím, že naše tělo je systém, kde všechno musí být v harmonii, aby fungoval správně a cítil se dobře. A věřte mi, že pocit, když se všechno dostane do rovnováhy, je úžasný. Shiatsu pracuje na principu vyrovnávání energií v těle, a přestože jsem byla na začátku skeptická, postupem času jsem začala pocítovat výhody tohoto přístupu.

Obnova tělesného i duševního zdraví

Bez ohledu na to, jak se snažíme žít zdravě a aktivně, všichni občas potřebujeme trochu pomoci pro obnovu našeho tělesného i duševního zdraví. A to je přesně to, co Shiatsu masáž nabízí - přírodní a účinnou metodu, jak se dostat do přirozeného stavu zdraví a pohody.

říj, 15 2023